Elemezzünk Mi is!

2013.01.10 11:38

Az a baj a HVG.hu online hírportálon, hvg.hu névvel jelzett írással, hogy szerzője, aki a szerkesztőség egésze mögé bújva, s ezzel szerkesztőségi véleményként jegyzett elemzésként előadott írása egy elemzés a sok közül, és neveik elhallgatását kérő ismeretlenekre hivatkozva formál véleményt a zajló folyamatokról. Azonban ez csak egy elemzői vélemény. Valószínű, hogy Somogyi Zoltántól, Kiszely Zoltánig, ahány üléspont, annyi álláspont jelenhetne meg a január elején kialakult helyzetről az ellenzéki összefogás, valamint az E14 mozgalom helyzete vonatkozásában.

Akkor, elemezzünk mi is!

Tény, hogy meg tudtuk szólítani a párt nélküli, bizonytalan választói csoport egy részét, és katalizáltuk az ellenzéki együttműködést, így mozgalmunk létrejöttének is szerepe volt abban, hogy az MSZP január elejére tárgyalásra hívta az ellenzéki szervezeteket. Ezt igazolják a közvélemény kutatási adatok, és az a legtermészetesebb lépés, hogy a legnagyobb ellenzéki párt vezetése úgy döntött, visszaszerzi, vagy átveszi a kezdeményezést. Persze ez saját (MSZP) szempontból helyeselhető, de az „össznépi” összefogást és egy normális Magyarország megteremtését célzó együttműködés szempontjából szűk pártérdeknek tekinthető húzásnak számít. Nem reagálni, vagy félre értelmezni a csatlakozásra hívás 2012. október 23-i bejelentését a mai demokratikus parlamenti ellenzék részéről egyértelműen azt jelenti, hogy még mindig nem Lehet Más a Politika, ha nem folytatjuk következetesen azt, amit az együttműködési alapelvekben lefektettünk.

Az elmúlt 23 év, s a rendszerváltozást követő kormányzás hibáival való szembenézéshez, valamint ciklusokon át hol ide, hol oda forduló cikk-cakkok helyett a nemzeti sorskérdésekben történő összefogáshoz, és természetesen a demokratikus intézményrendszert kikezdő, s gazdasági és politikai „kuruckodást” folytató „fülkeforradalmárok” őket megillető helyre juttatásához széles társadalmi alapokon nyugvó, nemzeti összefogásra, és együttműködésre van szükség. Az ilyen együttműködés azonban nem egyes szervezetek, pártok vezető szervei (vezetői) által összehívott, és tárgyalófeleire erőszakolt program szerint zajló tárgyalásokon fog létrejönni, hanem az összefogáshoz csatlakozó emberek és szervezetek által alapkérdésekben konszenzussal kialakított, és a stratégiai célt szem előtt tartó program szerint zajló, valamint a bármennyire is tisztelt, de az elmúlt időszakok kudarcpolitikájához köthető személyek távolmaradásával, háttérben tartásával megvalósult tárgyalásokon érhető el.

A jogállam helyreállításáról természetesen minél korábban és minél szélesebb körben lehet és kell egyeztetni, folyamatosan nyitva hagyva a kaput új és újabb szervezetek bekapcsolódása előtt. Ezt kezdeményezte az Együtt 2014 Mozgalom, ezért is fogadta el az erre szóló meghívást. Ezeken a tárgyalási fordulókon minden alkalommal szakpolitikai, és makrogazdasági alapvetések is tisztázhatók, hiszen az általános jogrendszer, az alkotmány, a közigazgatás megszervezése, az önkormányzatiság minősége, az emberi-, állampolgári jogok, az Euro-atlanti elkötelezettség, és a nemzet határokon átívelő egysége kérdéskörében ezek felmerülnek. A konkrét szakpolitikai programok és gazdaságpolitikák összehangolását viszont csak akkor lehet napirendre tűzni, és csak azok között, akik mindezen fenti alapvetéseket elfogadva elvi együttműködési megállapodást kötnek a stratégiai célok megvalósítása érdekében létrejövő, és a mindenkori helyzethez igazodó formában megvalósuló együttműködésre. Az elvi megállapodást követheti csak a konkrét programegyeztetés, méghozzá kemény vitákkal zajló, és személyi kérdéseket is tartalmazó tárgyalássorozaton.

Az a rész, hogy „a Haza és Haladás környékén Kónya magánakciójának tartják a bejelentést, amelyet az elnök azonban az Együtt nevében tett”, ferdít, vagy csúsztat, sőt, ha rosszindulatúnak gondolnánk, akkor azt is mondhatnánk éket akar verni az E14 alapítói közé. Ugyanis, nem tudjuk, kik azok, akik rajtunk és a 12 alapítón kívül a Haza és Haladás környékén vannak! A Szolidaritás elnöke, Kónya Péter azon bejelentése, mi szerint „a Bajnai nevével fémjelzett mozgalom csatlakozik a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció Bayer Zsolt cigányozása ellen meghirdetett tüntetéséhez, amennyiben a Fidesz péntek délig nem tesz konkrét lépéseket a párt alapító tagja ellen” Juhász Péter által is elmondásra került, több TV csatornán, és Bajnai is ebben a szellemben mondott beszédet a zsidóságot ért támadások miatt civilek által szervezett tüntetésen. Ráadásul az a legtermészetesebb, hogy egy normális Magyarországot akaró polgár, legyen az bármilyen pozícióban, nem aszerint dönt, hogy tiltakozik, vagy nem, hogy ki kezdeményezte, hanem aszerint, hogy mi az, ami ellen tiltakozni kell.

Az E14 egységes és várja az együttműködésre kész polgárokat, szervezeteket balról, jobbról egyaránt. Mivel a konzervatív jobbközép oldalon sokan várnak egy új, ma már bontakozó szervezet alakulására, nem lehet más célunk, mint őket is bevonni az együttműködésbe. Ugyanúgy, mint a neo liberális, és konzervatív, szabadelvű polgárokat tömörítő szervezeteket is.

A választások a programok megvalósíthatósága érdekében zajlanak, ezért végre el kell jutnia a normális Magyarországnak,oda, hogy értékek és programok alapján választ, amelyhez hiteles programok kellenek, hiteles képviselőkkel. Tehát a jelöltállítás, a folyamatos jelenléte ellenére is, csak a végső fázis. Partneri, a kölcsönös tiszteleten alapuló, és közös cél érdekében létrejött együttműködésben a felek nem azt méregetik, mely szervezet, hány jelöltet állíthat, hanem azt, hogy mely körzetekben, mely jelölt érhet el sikert, függetlenül a belső hovatartozásától!

A szervezetépítés nagyon fontos, és minden percben erősíteni kell a szervezettséget, ugyanakkor megkockáztatom, hogy az E14 mind a 106 választókerületben képes már most konszenzusos jelöltet állítani, annak ellenére, hogy nem az számít, hány jelölt van és ki javasolta, hanem az hogy nyerjen!

A párttá alakulásról pedig van vita! Nem is lehetne mást mondani, hiszen annyira más-más emberek vagyunk a közös cél ellenére. Az együttműködés formáinak taglalásakor viszont nem zárható ki egy választási párt megalakítása. Azonban csak akkor, ha odaértünk!

Most ne tegyél mást!

Csatlakozz az Együtt Fejér megye mozgalomhoz!

https://www.facebook.com/egyutt.fejermegye