Társasági Szerződés

EGYÜTT FEJÉR MEGYE

Civil Társaság

Társasági Szerződés (kivonat)

I. Általános adatok

  1. A Civil Társaság neve: Együtt Fejér Megye Civil Társaság
  2. Székhelye: 8000. Székesfehérvár
  3. Működési területe: Magyarország
  4. Emblémája / logója:
  5. Információs és kommunikációs felületek:

II. Jogállás 

Az Együtt Fejér Megye Civil Társaság a Ptk. 578/J.§ (1)-a alapján olyan Civil Társaság, amely bírósági bejegyzést nem igényel. A társaságot természetes személyek, vagyoni hozzájárulás nélkül hozták létre, a nem gazdasági érdekű közös céljaik előmozdítására, és a közösségi célú tevékenységük összehangolására. A társaság gazdasági tevékenységet nem folytat, de vagyonnal rendelkezhet. A társaság tagjainak felelőssége egyetemleges. A társaság nem önálló jogi személy.

 

III. A Társaság céljai és tevékenysége

A társaság a Fejér megyei polgárok azon csoportjához szól, és azokat szervezi közösségbe, akik az összefogásban, és a partneri együttműködésben látják az ország, a megye, és benne saját településük felemelkedésének lehetőségét. Olyan Magyarországot akarnak, ahol jó élni mindenkinek. A normális, európai Magyarországot óhajtó polgárok, és az őket képviselő civil szervezetek, valamint pártpolitikai erők szövetségét kívánja a társaság előmozdítani.

Széleskörű szövetséget kínál a megyében mindazoknak, akik élni kívánnak saját környezetük alakításának jogával, és igent mondanak a párbeszédre, de nemet a gyűlölködésre! Arra vállalkozik a társaság, hogy újra érvényt szerezzen a magán és közéletben egyaránt a tisztességnek, a felelősségnek, a szolidaritásnak, a jövőtudatos gondolkodásnak.

A változást akaró polgárok összefogásának megszervezésével erősíti azt az igényt, hogy a közélet szereplői, és a politikai erők betartják és betartatják a demokratikus játékszabályokat, segítik és ösztönzik az állampolgárok közéleti és politikai részvételét.

A társaság minden kommunikációjában erősíti, hogy gyarapodó, és erős Magyarországban hisz, melynek polgárai közös terveinek fedezetét a jó kormányzás, és a magántulajdon tiszteletén alapuló piacgazdaság teremti meg.

A társaság kiáll egy olyan összetartó és sikeres társadalom megteremtéséért, melyben könnyebb felemelkedni, mint leszakadni, és amelyben gyermekeink tudása és szorgalma szabja meg, mire viszik az életben, nem pedig a származásuk. A társaság hisz az esélyegyenlőségben. Tagjai vallják, hogy minden embernek esélyt kell adni a tanuláshoz, a gyarapodáshoz. Az országnak nem lehet érdeke, hogy csak vagyoni helyzet alapján legyen lehetősége valakinek tudáshoz jutni, és szerepet vállalni az ország fejlődésében. Ezért támogatja a legalacsonyabb, valamint leszakadó társadalmi rétegekben élők felemelkedését.

Minden program és rendezvény olyan céllal szerveződik, hogy garancia legyen egy békés, gyarapodó, jókedvű Magyarország megteremtésére!

Tevékenységét az alábbi területeken fejti ki:

  • Marketing és kommunikáció;

  • Sajtó / Média kommunikáció szervezése;

  • Arculat-tervezés;

  • Rendezvényszervezés;

  • Megyei és regionális kapcsolatok alakítása;

  • Közéleti fórumok, klubok szervezése;

  • Polgárok tájékoztatása;

  • Települési és megyei szintű tárgyalások előkészítése

IV. A Civil Társaság tagsága

A társaságnak tagja lehet minden Fejér megyében állandó lakóhellyel rendelkező, 18. életévét betöltött természetes személy, aki a megyei összefogás elkötelezett híve, valamint elfogadja és egyetért az Együtt Fejér Megye Civil Társaság, és az Együtt 2014 célkitűzéseivel.

A Társaság tagi formái:

  1. Operatív tag - segítő aktivista, aki alapító, vagy rendes tagként csatlakozó;
  2. Tiszteletbeli tag - a célok elérését segítő kiemelkedő személy, vagy szervezet, akit a társaság elismerése jeléül tiszteletbeli taggá nyilvánít;
  3. Pártoló tag - regisztrált szimpatizáns.

A tagsággal kapcsolatos minden döntést (a felvételt is) az Együtt Fejér Megye Civil Társaság operatív tagságának többségi véleménye határozza meg.

A tagsági viszony megszűnik:

  • kilépéssel;
  • kizárással;
  • a Civil Társaság megszűnésével.

A társaságot a társasági szerződésben ügyvitelre kijelölt tag kivételével bármely tag azonnali hatállyal indokolás nélkül felmondhatja. A tag halála, illetve a tag felmondása esetén a társaság csak akkor szűnik meg, ha ezáltal a tagok száma egy főre csökken.

Kizárásnak van helye, ha a tag:

  • súlyosan megsérti a társasági szerződésben foglalt célok szellemiségét;
  • akadályozza a Civil Társaság működését, vagy veszélyezteti célkitűzéseinek megvalósítását.

V. A Civil Társaság képviselete

A társaságot ügyvivők képviselik.

Ügyvivők:

  1. Csordás Sándor
  2. Buth Sándor     
  3. Jancsina Lajos 
  4. Gere János

A társaságot harmadik személyek és a hatóságok, valamint a média előtt az ügyvivők képviselik. A társaságot az ügyvivők önállóan és egyenként is képviselhetik. Kizárólag az ügyvivők jogosultak a társaság nevében aláírni, vagy más módon kötelezettséget vállalni. A társaság esetleges bankszámlája, és egyéb pénzeszközei felett az ügyvivők önállóan, és egyenként is rendelkezhetnek. Az ügyvivők személyes közreműködésükért díjazásban nem részesülnek. Az ügyvivők személyéről az operatív tagok többségi véleménye határoz.

A társaság alapító tagjai, akik egyben a társaság operatív tagjai is:

  1. Az alakuló ülés jegyzőkönyvéhez csatolt jelenléti ív szerint. (Személyiségi jogokra tekintettel nem nyilvános!)

VI. A Civil Társaság vagyona

A társaság vagyona, adományokból, szellemi termékekből tevődhet össze. A társaság tagjaitól nem szedhető vagyoni hozzájárulás. Az adományoknak előírt mértéke nincs, és teljes mértékben közös tulajdonba kerül. Ezt a tulajdont felosztani csak akkor lehet, ha a társaság megszűnik.

A társaság valamennyi tagja között egyenlően oszlik meg a nyereség, és a veszteség. A társaság a vagyonáról éves beszámoló jelentésben számol el tagjai felé.

Az átláthatóság érdekében a társaság a pénzeszközeinek esetleges bevételeit, illetve a működési kiadásait az általa üzemeltetett honlapon folyamatosan megjelenteti, közzéteszi.

 

VII. A Civil Társaság tevékenységének megszűnése

A társaság a Magyar Szolidaritás Egyesület megyei szervezetének, vagy az Együtt 2014 Választói Szövetség Párt Fejér megyei alapszervezeteinek, és a megye OEVK-i szerveinek megalakulásával, azok vezető tisztségviselőinek megválasztásával egy időben szűnik meg, amennyiben a tagság máshogy nem határoz.

 

VIII. Hatálybalépés

A jelen Társasági Szerződés (Alapító Okirat) 2013. április 12. napon lép hatályba. Elfogadva 2013. április 12. napján.